Górnik Zabrze może zmierzyć się w el. Ligi Europy z potęgami
Górnik po ponad pięćdziesięciu latach przerwy sięgnął po Puchar Polski, co otworzyło przed drużyną drogę do eliminacji Ligi Europy. Jednak z niskim współczynnikiem UEFA, zabrzanie najpewniej trafią na jednego z europejskich gigantów, takich jak Ajax, Rangers czy Salzburg.
Górnik Zabrze zaskoczył kibiców, sięgając po Puchar Polski po ponad pięćdziesięciu latach przerwy. W sobotnim finale pokonał Raków Częstochowa dzięki bramkom Roberto Massimo i Maksyma Chłania, co uczyniło ten triumf siódmym w historii klubu. To zwycięstwo nie tylko przyniosło pięć milionów złotych nagrody od PZPN, ale przede wszystkim zapewniło awans do eliminacji Ligi Europy, startując od trzeciej rundy.
Jednakże, z powodu niskiego współczynnika UEFA, Górnik nie będzie rozstawiony i najpewniej trafi na silnego przeciwnika. Ekspert piłkarski Piotr Klimek wskazał na serwisie X, że przeciwnicy mogą pochodzić z grona takich ekip jak Braga, Rangers, Ajax, Ferencvaros, Viktoria Pilzno, PAOK oraz Salzburg. To oznacza, że zabrzanie staną przed sporym wyzwaniem, mierząc się z utytułowanymi zespołami europejskimi.
Obecnie drużyna Michała Gasparika wciąż walczy o wysokie miejsce w Ekstraklasie. Jeśli zajmie pierwsze lub drugie miejsce, zakwalifikuje się do eliminacji Ligi Mistrzów, zaczynając od drugiej rundy. Wtedy miejsce w eliminacjach Ligi Europy zajmie trzeci zespół w tabeli.