Górnik Zabrze zatwierdzony do gry w Ekstraklasie i rozgrywkach UEFA 2026/27 – StolicaSportu.pl

Górnik Zabrze z licencją na grę w Ekstraklasie i pucharach UEFA w sezonie 2026/27

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1
Domyślna grafika
Leon
28 kwietnia 2026 17:41
2 minuty czytania

Górnik Zabrze może spać spokojnie – klub oficjalnie pochwalił się przyznaniem licencji na grę zarówno w przyszłorocznej Ekstraklasie, jak i w europejskich pucharach UEFA w sezonie 2026/27. Śląski zespół zamknął formalności bez żadnych nadzorów, a przy okazji kończy mocny sezon z realną perspektywą walki o tytuł i Puchar Polski.

Górnik Zabrze pochwalił się oficjalnie przyznaniem licencji uprawniającej do gry w Ekstraklasie oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2026/27.

Chociaż bieżący sezon 2025/26 jeszcze trwa, kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej już musiały zatroszczyć się o spełnienie wszystkich formalności licencyjnych. We wtorkowe popołudnie zabrzanie przekazali kibicom dobre wieści.

Drużyna z województwa śląskiego przekazała, że dostała „zielone światło” na udział w Ekstraklasie 2026/27, a jednocześnie formalności wystarczyły do otrzymania podobnej zgody na europejskie puchary pod egidą UEFA.

Jak podkreślił klub, procedura przebiegła wyjątkowo sprawnie: „Dodajmy, że licencja została przyznana bez żadnych nadzorów” – czytamy w oficjalnym komunikacie padłego we wtorek.

W kontekście sportowym sytuacja w Zabrzu także wygląda obiecująco. Piłkarze prowadzeni przez Michala Gašparíka mają 49 punktów, co daje im w tym momencie drugą pozycję w tabeli. Do prowadzącego Lecha Poznań tracą zaledwie trzy oczka i choć faworytem do końcowego triumfu pozostaje Kolejorz, to Górnik nie składa broni i do samego końca sezonu zamierza walczyć o mistrzostwo.

Źródło: Górnik Zabrze

Wybrane dla Ciebie