Raków Częstochowa i Wieczysta Kraków chcą ściągnąć Blanutę
Czy Vladyslav Blanuta trafi do PKO BP Ekstraklasy? 24-letni rumuński napastnik, aktualnie zawodnik Dynama Kijów, od dawna przyciąga uwagę polskich klubów.
Raków Częstochowa i Wieczysta Kraków walczą o podpis rumuńskiego napastnika Vladyslava Blanuty, który obecnie reprezentuje barwy Dynama Kijów. Jak donosi rumuński portal gsp.ro, zainteresowanie tym zawodnikiem nie jest nowością – Blanuta już wcześniej był na radarze polskich klubów.
Oba zespoły intensywnie pracują nad wzmocnieniem swoich składów przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Raków, który już pozyskał Oliwiera Kwiatkowskiego z Polonii Bytom i Tarika Karicia z FK Velez Mostar, nie zamierza zwalniać tempa. Z kolei beniaminek Wieczysta Kraków również nie próżnuje – do ekipy dołączyli Tobias Christensen z Rapidu Bukareszt i Ben Lederman z Maccabi Tel Awiw.
Blanuta, 24-letni napastnik, w zeszłym roku przeniósł się z Universitatea Cluj do Dynama Kijów za około 2 miliony euro. Jednak w ukraińskim klubie rozegrał zaledwie 11 spotkań, zdobywając jednego gola. Jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2030 roku, ale wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z Dynamem dobiega końca. Klub z Kijowa mógłby się zgodzić na transfer za kwotę nieco ponad miliona euro.