Timotej Jambor trzecim zimowym wzmocnieniem Śląska Wrocław – StolicaSportu.pl

Timotej Jambor oficjalnie w Śląsku Wrocław. Nowy napastnik

Timotej Jambor Remigiusz Jezierski
fot. Śląsk Wrocław
Domyślna grafika
Eryk
11 lutego 2026 11:24
2 minuty czytania

Nowy snajper ma dać impuls wrocławskiej ofensywie – Śląsk Wrocław wypożyczył Timoteja Jambora z FC Rapid 1923, licząc że Słowak wykorzysta szansę na odbudowę formy. Zespół z Dolnego Śląska szuka przełamania po przeciętnym początku rundy wiosennej, a Jambor rzuca wyzwanie Pawłowi Banaszakowi w walce o miejsce w ataku.

Śląsk Wrocław zbroi się w walce o powrót do Ekstraklasy, przedstawiając jako trzeci zimowy transfer Timoteja Jambora. Słowacki napastnik związał się z wrocławianami na zasadzie wypożyczenia z FC Rapid 1923 do końca sezonu. Klub zapewnił sobie także opcję wykupu gracza.

Przyjazd Jambora do Wrocławia ma podkręcić rywalizację o miejsce w ataku, gdzie dotąd rywalem numer jeden pozostawał Paweł Banaszak. Nowy nabytek jasno deklaruje motywację: "To dla mnie duża szansa i zrobię, co w mojej mocy, by ją wykorzystać i pomóc Śląskowi w awansie do Ekstraklasy. Nie mogę doczekać się pierwszych treningów i debiutu w lidze. Mam nadzieję dostarczyć kibicom wiele powodów do radości."

183-centymetrowy Jambor karierę zaczynał w rodzinnym Svit, a szlify zbierał w Tatranie Preszów oraz renomowanym MŠK Żylina. To właśnie w barwach mistrza Słowacji z 2010/11 rozegrał aż 102 spotkania, zdobywając w nich 22 bramki i mając 9 asyst.

Tuż przed sezonem 2024/25 postawił na nowy kierunek i przeniósł się do rumuńskiego Rapid 1923 za kwotę miliona euro. Tam jednak nie zdołał przekonać do siebie działaczy, zdobywając zaledwie dwa gole w 26 spotkaniach.

Na tle klubowych zmagań, Jambor wyraźnie lepiej radził sobie w reprezentacji Słowacji U-21, gdzie w 15 występach cztery razy trafiał do siatki. Śląsk liczy, że właśnie na polskich boiskach Słowak odnajdzie skuteczność sprzed wyjazdu za granicę.

Transfer wpisuje się w szerszą zimową przebudowę zespołu Ante Simundzy. Wcześniej do drużyny dołączyli już środkowy obrońca Lamine Ba oraz ofensywny pomocnik Michał Mokrzycki. Cała trójka ma dać drużynie nową energię.

Początek rundy nie był wymarzony – na inaugurację Wrocławianie zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Aktualnie plasują się na ósmym miejscu, mając zaledwie punkt straty do strefy barażowej.

Źródło: Transfery.info

Wybrane dla Ciebie