Kacper Urbański dogadał się z Legią
Negocjacje w sprawie dalszej gry Kacpra Urbańskiego w Legii Warszawa dobiegły końca. 21-letni pomocnik, mający jedne z najwyższych zarobków w drużynie, rozwiązał kontrakt ze stołecznym klubem. Już wkrótce Urbański jako wolny zawodnik ma przejść testy medyczne w Górniku Zabrze – to kolejny rozdział w jego karierze i szansa na odbudowę w nowych barwach.
Kacper Urbański oficjalnie pożegnał się z Legią Warszawa. Negocjacje między stołecznym klubem a pomocnikiem, dotyczące rozwiązania kontraktu, właśnie się zakończyły. W piątek pojawiły się pierwsze sygnały o możliwym rozstaniu – jak ustalili dziennikarze, rozmowy koncentrowały się na kwestii finansowej. Zarobki 21-latka należały do najwyższych w całej drużynie, a jego wkład w grę już od dłuższego czasu pozostawał ograniczony.
Legia postanowiła nie zabierać Urbańskiego na obóz przygotowawczy do Niemiec. To posunięcie sugerowało, że dni pomocnika przy Łazienkowskiej są policzone. Zainteresowanie zawodnikiem pojawiło się ze strony Górnika Zabrze, co potwierdził Mateusz Janiak z "Przeglądu Sportowego Onet".
Jak wynika z informacji podanych przez Meczyki.pl, sprawa odejścia Kacpra Urbańskiego jest już rozstrzygnięta. Zawodnik i klub osiągnęli porozumienie dotyczące obustronnego rozwiązania kontraktu. Właśnie w taki sposób "Wojskowi" chcieli ulżyć budżetowi płacowemu, a sam piłkarz zyskał możliwość swobodnego wyboru kolejnego klubu.
W najbliższych dniach Urbański ma przejść testy medyczne w Górniku Zabrze i – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – podpisać nowy kontrakt.