Gabriel Kobylak z Legii do GKS-u Katowice
GKS Katowice nie próżnuje na rynku transferowym. Klub właśnie ogłosił trzeci transfer tego lata, przyciągając do siebie bramkarza prosto z Legii Warszawa. Gabriel Kobylak, 24-letni golkiper, podpisał długi, bo aż czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia. W Katowicach nie zabraknie mu konkurencji – z miejsca powalczy o skład z doświadczonym Dawidem Kudłą.
Włodarze GKS Katowice wyraźnie zamierzają wykorzystać moment po udanym sezonie i szykują zespół do walki na dwóch frontach. Klub, który dopiero co wywalczył sobie wysokie, piąte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy oraz awans do eliminacji Ligi Konferencji, idzie za ciosem w letnich transferach.
Do Katowic właśnie trafił Gabriel Kobylak. Nowy bramkarz podpisał umowę, która obowiązuje do czerwca 2028 roku z możliwością przedłużenia o dwanaście miesięcy. Jak podaje Goal.pl, transfer jest definitywny – Kobylak żegna się więc z Legią Warszawa na dobre.
Poprzedni sezon nie należał do najbardziej intensywnych w wykonaniu Kobylaka – w barwach pierwszego zespołu Legii rozegrał zaledwie dwa spotkania, zaliczając jeszcze sześć meczów w rezerwach. Zanim jednak wrócił na Łazienkowską, zbierał minuty i doświadczenie na wypożyczeniach, m.in. w Radomiaku Radom oraz Puszczy Niepołomice. W nowych barwach czeka go bezpośrednia rywalizacja z Dawidem Kudłą, który na zapleczu Ekstraklasy już nie raz udowodnił swoje umiejętności.
To trzeci letni transfer GieKSy – wcześniej szeregi drużyny zasilił Szymon Bartlewicz z Chrobrego Głogów oraz Bartosz Wolski z Motoru Lublin. Zarząd GKS-u planuje dalej wzmacniać skład, bo latem czeka ich debiut w eliminacjach Ligi Konferencji przeciwko Hajdukowi Split lub MSK Żilina.