Ermal Krasniqi trafił do Turcji. Zatrudnił go były trener Legii
Oficjalnie potwierdzono rozstanie Ermala Krasniqiego z Legią Warszawa. Kosowski skrzydłowy nie został wykupiony z Sparty Praga i podpisał właśnie kontrakt z tureckim beniaminkiem Amedsporem. Zespół prowadzony jest przez Besnika Hasiego – dawnego szkoleniowca Legii. 27-latek rozegrał 31 spotkań w barwach stołecznego klubu i zdobył dwie bramki. W Turcji rozpoczyna nowy rozdział kariery.
Po oficjalnym zakończeniu wypożyczenia, Ermal Krasniqi nie został wykupiony przez Legię Warszawa i podpisał kilkuletni kontrakt z Amedsporem.
Kosowski skrzydłowy spędził miniony sezon w stołecznym klubie na zasadzie wypożyczenia ze Sparty Praga. W barwach Legii wystąpił w 25 meczach Ekstraklasy, zdobywając dwie bramki i notując dwie asysty. W sumie uzbierał 31 spotkań w legijnym trykocie, jednak stołeczny klub zdecydował się nie korzystać z opcji wykupu zawodnika.
Amedspor przedstawił oficjalny komunikat, w którym potwierdził, że zawarł z Krasniqim umowę obowiązującą do 30 czerwca 2028 roku, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. To pierwszy transfer tureckiego beniaminka w letnim oknie transferowym.
Nowy klub Kosowianina, występował dotąd w drugiej lidze tureckiej. Zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu zapewniło Amedsporowi awans do tamtejszej elity. Drużynę prowadzi Besnik Hasi, czyli były szkoleniowiec Legii Warszawa.