Olejarka odchodzi z Wisły i podpisuje kontrakt z Olimpią
Czy Dawid Olejarka znajdzie nową szansę na boiskach? Pomocnik nie przedłużył kontraktu z Wisłą Kraków i przeniósł się do Olimpii Grudziądz, występującej w Betclic 2. Lidze.
Dawid Olejarka oficjalnie pożegnał się z Wisłą Kraków. Pomocnik, który nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszej drużynie beniaminka PKO Ekstraklasy, odszedł z klubu jako wolny agent i podpisał kontrakt z Olimpią Grudziądz. Nowy klub 24-latka rywalizuje w Betclic 2. Lidze i liczy na wzmocnienia kadry po nieudanych barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Olejarka, wychowanek akademii Legii Warszawa, nie zagrał ani minuty w pierwszym zespole Wisły w ostatnim sezonie. Jego aktywność ograniczała się do występów w rezerwach, gdzie rozegrał 32 mecze w Betclic 3. Lidze, zdobywając osiem bramek i dokładając sześć asyst. Mimo tej ofensywnej skuteczności, klub z Krakowa zdecydował się nie przedłużać z nim kontraktu.