Lech Poznań zabezpiecza defensywę. Piłkarz FC Metz wzmocnił Kolejorza
Lech Poznań nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Po zakontraktowaniu już kilku graczy, mistrz Polski sięgnął po solidnego środkowego obrońcę Terry'ego Yegbe, który przyszedł z francuskiego FC Metz.
Lech Poznań konsekwentnie wzmacnia skład przed nadchodzącym sezonem, a jego najnowszym nabytkiem jest Terry Yegbe, 25-letni środkowy obrońca pozyskany z francuskiego FC Metz. Transfer za 3 miliony euro to kolejny sygnał, że mistrzowie Polski chcą nie tylko dobrze prezentować się w lidze, ale i poważnie namieszać w europejskich pucharach.
Yegbe to zawodnik, który w ubiegłym sezonie wystąpił w 24 meczach Ligue 1, dokładając do tego jedną asystę. Jego doświadczenie na francuskich boiskach ma teraz przełożyć się na stabilność defensywy Kolejorza, zwłaszcza że przed nim stoją wymagające wyzwania – II runda eliminacji Ligi Mistrzów, gdzie rywalem będzie duński Aarhus GF, a także intensywne zmagania w PKO BP Ekstraklasie.
Kontrakt podpisany do czerwca 2030 roku świadczy o długoterminowych planach klubu wobec nowego stopera. Sam zawodnik podkreśla, że dobrze zna Lecha, obserwując jego mecze m.in. ze względu na znajomość z Timothy’m Oumą, z którym grał wcześniej w Szwecji. – Lech to duży klub, który zawsze chce wygrywać i być najlepszy. Kibice są niesamowici, ich doping daje dużo energii – mówi Yegbe, nie kryjąc entuzjazmu z powodu transferu.
To kolejny ruch Lecha, który już wcześniej wzmocnił kadrę – do zespołu dołączyli Allahyar Sayyadmanesh z KVC Westerlo, Mateusz Lis z Goztepe SK oraz definitywnie wykupiony Luis Palma z Celtiku Glasgow za około 4 miliony euro. Teraz przyszła pora na solidną obronę, która ma być fundamentem sukcesów w nadchodzącym sezonie.