Śląsk Wrocław zamyka drzwi przed kibicami Wisły Kraków na marcowy hit – StolicaSportu.pl

Śląsk nie wpuści kibiców Wisły

Wisła Kraków
Domyślna grafika
Eryk
27 lutego 2026 13:01
2 minuty czytania

Gorąca atmosfera zapowiadanego starcia Śląska Wrocław z Wisłą Kraków na długo przed pierwszym gwizdkiem została właśnie ostudzona — gospodarze nie wpuszczą zorganizowanej grupy kibiców gości. Pomimo interwencji Cezarego Kuleszy, decyzja Śląska nie uległa zmianie i marcowy mecz odbędzie się wyłącznie z udziałem gospodarzy. Czy takie rozwiązanie wpłynie na otoczkę spotkania dwóch wielkich klubów Betclic 1. ligi?

Śląsk Wrocław zamknął drzwi przed zorganizowaną grupą kibiców Wisły Kraków przed zaplanowanym na 7 marca pojedynkiem tych zespołów. To sytuacja, która części fanów dobrze znana jest z ostatnich miesięcy i niektórych wcześniejszych spotkań w tej lidze. Mimo że Wisła Kraków w Betclic 1. lidze notuje imponującą serię i mocnym krokiem zmierza w stronę powrotu do PKO Ekstraklasy, a Śląsk Wrocław również stara się wrócić do elity choćby przez baraże — kibice obu drużyn liczyli na prawdziwie gorącą atmosferę na trybunach.

Jak jednak podkreślił w komunikacie Śląsk, gospodarze zdecydowali się nie przyjmować zorganizowanej grupy przyjezdnych z Krakowa. To powrót do sytuacji sprzed kilku miesięcy, w których wyjazdy Wisły były zamrożone nieformalnym zakazem. W ostatnim czasie kibice Białej Gwiazdy pojawiali się już na wyjazdach, co sugerowało, że konflikt został zażegnany — jednak wrocławski klub nie zmienił zdania. W sprawie próbował interweniować nawet Cezary Kulesza, jednak bez skutku.

Śląsk Wrocław podjął decyzję o nieprzyjęciu zorganizowanej grupy kibiców gości na przedmiotowe spotkanie. Decyzja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia dla uczestników imprezy masowej 
komunikat Śląska Wrocław

W oficjalnym uzasadnieniu klub tłumaczy, że analiza ryzyka wykazała poważnie antagonizujące relacje między kibicami, co „istotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń naruszających porządek publiczny zarówno na stadionie, jak i poza jego terenem, w szczególności w rejonach infrastruktury komunikacyjnej oraz przestrzeni publicznej miasta”. Decyzja o nieprzyjęciu kibiców Białej Gwiazdy ma więc być krokiem prewencyjnym i przykładem „należytej staranności organizatora imprezy masowej”.

Mecz, który miał być świętem pierwszoligowej piłki i zapowiadał się na wielkie widowisko dla fanów obu stron, odbędzie się ostatecznie bez pełnego trybun wsparcia z Krakowa. Rywalizacja Śląska i Wisły już teraz rozpala emocje, a zakaz przyjazdu kibiców gości bez wątpienia wpłynie na jej przebieg – także na trybunach.

Źródło: Goal.pl

Wybrane dla Ciebie