Mikołaj Biegański na testach w Pogoni Grodzisk Mazowiecki
Mikołaj Biegański, kiedyś obiecujący bramkarz Wisły Kraków, przeżywa trudne chwile w karierze. Po rozczarowujących występach w San Jose Earthquakes i Widzewie Łódź, gdzie praktycznie zniknął z pierwszego składu, teraz trenuje na testach w Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Mikołaj Biegański uchodził za talent z dużym potencjałem. Latem 2021 roku przeniósł się ze Skry Częstochowa do Wisły Kraków, gdzie zdołał zadebiutować w Ekstraklasie i został podstawowym bramkarzem Białej Gwiazdy w sezonie 2022/23. Jednak wypożyczenie do amerykańskiego San Jose Earthquakes zahamowało jego rozwój – występował jedynie w drużynie młodzieżowej MLS.
Latem 2024 roku przeszedł do Widzewa Łódź bez odstępnego, ale tam również nie zaistniał. W ciągu dwóch lat rozegrał zaledwie jedno spotkanie w pierwszym zespole i jedno w rezerwach. Obecnie szuka szansy na odbudowę formy podczas testów w Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Biegański na testach w Pogoni Grodzisk Mazowiecki
Trener Pogoni, Tomasz Kafarski, w rozmowie z Polskim Radiem RDC potwierdził, że 24-letni bramkarz trenuje z zespołem i jest na testach. Ostateczna decyzja o jego zatrudnieniu zapadnie po ich zakończeniu. Mimo że klub nie planuje zmiany pierwszego golkipera – którym pozostanie doświadczony Paweł Kieszek – to Biegański spełnia oczekiwania sztabu i może zostać ważnym wsparciem dla zespołu.