Patryk Kun zagra w Wiśle Płock
Patryk Kun nie opuszcza Ekstraklasy – jak ustalono, 31-letni wahadłowy wzmocni Wisłę Płock. Po rozstaniu z Legią Warszawa piłkarz porozumiał się już z nowym klubem i dołączy do zespołu Nafciarzy jako wolny zawodnik. Oficjalne ogłoszenie tego ruchu to tylko kwestia czasu, a transfer wpisuje się w serię zmian personalnych po zakończonym sezonie.
Patryk Kun pozostaje na boiskach PKO BP Ekstraklasy, przenosząc się z Legii Warszawa do Wisły Płock. Jak dowiedzieli się dziennikarze Meczyki.pl, strony doszły już do porozumienia i do formalnego ogłoszenia nowego transferu wahadłowego brakuje już jedynie ostatnich szczegółów.
Legia Warszawa podsumowała sezon kilkoma pożegnaniami – klub opuścili niedawno między innymi Radovan Pankov, Kacper Tobiasz oraz właśnie Kun. W przypadku doświadczonego skrzydłowego przesądził wygasający wraz z końcem czerwca kontrakt, który umożliwił przejście do nowego zespołu w ramach wolnego transferu.
Dzięki utrzymaniu się na poziomie Ekstraklasy, 31-latek będzie miał okazję rywalizować wciąż przeciwko "Wojskowym" – tym razem w barwach klubu z Mazowsza. Wisła Płock, która jeszcze niedawno budowała skład na nowy sezon, sięga po piłkarza posiadającego solidne krajowe doświadczenie.
Kun trafił do Legii w lipcu 2023 roku – rozegrał 88 spotkań, zdobył jedną bramkę i miał sześć asyst na przestrzeni trzech ostatnich sezonów, zdobył z nią krajowy puchar i dwa razy Superpuchar. Wcześniej był ważnym ogniwem Rakowa Częstochowa, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski oraz dwa razy po Puchar Polski.