Jagiellonia rozgromiła rywala 11:0 w pierwszym sparingu przed sezonem!
Jagiellonia Białystok w pierwszym sparingu przed sezonem zdemolowała reprezentację Podlasia aż 11:0. Trener Adrian Siemieniec sprawdził szeroką kadrę, a na listę strzelców wpisało się aż siedmiu zawodników, z Maksimem Konanau jako autorem hat-tricka. Do siatki trafiali też m.in. Bartosz Mazurek i Dawid Drachal, a fani żółto-czerwonych nie mogli narzekać na nudę.
Ekipa gospodarzy, złożona z zawodników niższych lig, nie była w stanie zatrzymać ofensywy żółto-czerwonych. Wynik mówi sam za siebie – 11:0. Taki rezultat musi robić wrażenie, niezależnie od klasy rywala.
Na listę strzelców wpisali się niemal wszyscy ofensywni gracze Jagiellonii: Kamil Jóźwiak zanotował dublet, Taras Romanczuk i Jesus Imaz również dopisali swoje trafienia, podobnie jak Bartosz Mazurek oraz Dawid Drachal. Największy popis dał jednak Maksim Konanau, który ustrzelił klasycznego hat-tricka. Youssuf Sylla także dołożył dwa gole, zostawiając defensorów Podlasia bez szans.
Mogli wygrać jeszcze wyżej, ale Dimitris Rallis nie wykorzystał rzutu karnego – jego strzał obronił bramkarz. W każdym razie, narzekać na brak skuteczności trudno...
Do rozpoczęcia meczów o stawkę zostało im kilka tygodni. Premierowe spotkanie nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy dla Jagiellonii zaplanowano na 25 lipca – wtedy zmierzą się z Koroną Kielce.
Jagiellonia Białystok - Reprezentacja Województwa Podlaskiego 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)
bramki: 6', 22' Kamil Jóźwiak, 10' Taras Romanczuk, 25' Jesus Imaz, 35' Bartosz Mazurek, 45' Dawid Drachal, 48', 76', 82' Maksim Konanu, 53', 70' Youssuf Sylla.