Damian Rasak po zabiegu - straci początek sezonu
Niespodziewane osłabienie na starcie sezonu dla GKS-u Katowice. Klub poinformował, że Damian Rasak po zabiegu artroskopii kolana będzie wyłączony z treningów na 4–6 tygodni. Pomocnik straci więc nie tylko pełny okres przygotowawczy, ale również nie wybiegnie na boisko w pierwszych meczach nowego sezonu, w tym spotkaniach eliminacji Ligi Konferencji. To spory cios dla beniaminka Ekstraklasy, który latem mocno się wzmocnił, a wkrótce stanie do rywalizacji o europejskie puchary.
Przygotowania GKS-u Katowice do sezonu 2024/25 nie przebiegają zgodnie z planem. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek klub przekazał niepokojące wieści dotyczące jednego ze swoich kluczowych piłkarzy. Damian Rasak przeszedł zabieg artroskopii kolana i musi pauzować przez 4–6 tygodni.
Dla beniaminka Ekstraklasy oznacza to brak zawodnika przez cały okres przygotowań, a także absencję w pierwszych meczach nowego sezonu. To właśnie Rasak rozegrał szesnaście spotkań w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu. Choć bywało, że trener Rafał Górak nie wystawiał go w wyjściowym składzie, to jego obecność zawsze zwiększała możliwości taktyczne zespołu.
Latem w Katowicach nie próżnowali – do zespołu dołączyli m.in. Pau Resta i Bartosz Wolski. Mimo wzmocnień szkoleniowiec musi liczyć się z ograniczonym polem manewru na środku pola. Sam Górak już wcześniej miał powód do zmartwień, bo pisano o dłuższej przerwie Rafała Strączka.
Rasak nie wybiegnie na murawę nie tylko w Ekstraklasie, ale również na arenie międzynarodowej. GKS Katowice zacznie zmagania w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA od II rundy i już wie, że zmierzy się z przegranym pary HNK Hajduk Split – MSK Żilina (z I rundy eliminacji Ligi Europy).