Dariusz Stalmach podpisał kontrakt z Werderem Brema. Kolejny Polak w Bundeslidze
Dariusz Stalmach, utalentowany polski pomocnik, oficjalnie został zawodnikiem Werderu Brema. Już niedługo zadebiutuje w Bundeslidze, łącząc siły z Dawidem Kownackim. Ostatni sezon spędził w FC Magdeburg, gdzie wypracował sobie transfer do niemieckiej elity. Trener Werderu liczy na techniczne atuty Polaka i jego dalszy rozwój.
Dariusz Stalmach postawił kolejny ważny krok w swojej karierze i przeniósł się z FC Magdeburg do Werderu Brema. Po sukcesach na zapleczu Bundesligi, polski pomocnik ma okazję sprawdzić się już w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec.
W Bremie Stalmach spotka innego Polaka – Dawida Kownackiego, który latem wraca do drużyny po zakończeniu wypożyczenia. Klub wiąże ze Stalmachem spore nadzieje. Trener Daniel Thioune podkreślił, że młody pomocnik jest silny technicznie i ma spory potencjał rozwoju. – Stalmach z pewnością wzbogaci naszą kadrę i cieszę się na współpracę – dodał szkoleniowiec, cytowany przez klubowe media.
Polski piłkarz nie krył satysfakcji po podpisaniu kontraktu. – Bardzo się cieszę, że mogę wykonać kolejny krok i podjąć to wyzwanie. Nie mogę się doczekać występów w Bundeslidze, a zwłaszcza na Weserstadionie – przyznał zawodnik.
Stalmach swoje pierwsze kroki stawiał w Górniku Zabrze. Następnie, w 2022 roku, trafił do młodzieżowych drużyn AC Milan. Ostatnią zimę spędził już w FC Magdeburg, rozgrywając tam 28 spotkań w różnych rozgrywkach.
Transfer potwierdzono oficjalnie w komunikacie klubu. Na debiut Stalmacha w Bundeslidze kibice Werderu będą czekać z dużą ciekawością.